Emocjonująca pierwsza kolejka

0
1500

Po 10 miesięcznej przerwie rozgrywki wznowiła Rzeczycka Liga Piłki Nożnej Halowej. Tegoroczna już V edycja jest największą w historii. Do rozgrywek zgłosiło się 156 zawodników z 13 drużyn. Pierwsza kolejka pokazała, że poziom sportowy ligi wzrasta, a mecze są bardzo zacięte co wróży wiele emocji podczas rozgrywek. Wśród 13 drużyn, które zgłosiły się mamy „starych znajomych” z poprzednich edycji (Struga Personal, Mega Med, Faworyci, Zawady, Red Bull Power Cielądz, Wiechnowice) oraz beniaminków (Nafta Gaz Piła, Oldboy Rawa Mazowiecka, Ęklawa, RTS Czerwonka, Święci z Bostonu, Dino Team oraz Kono Team). Po pierwszym meczu uroczystego otwarcia Ligi dokonał Wójt Gminy Rzeczyca, Pan Marek Kaźmierczyk, który od początku istnienia ligi obejmuje ją swoim patronatem.
Pierwsza kolejka przyniosła wiele emocji licznie przybyłym kibicom do rzeczyckiej hali. Pierwszą bramkę V edycji Rzeczyckiej Ligi Halowej zdobył zawodnik drużyny Nafta Gaz Piła Jakub Zarychta. W pierwszej kolejce padło 35 bramek. Najwyższe zwycięstwo odniosła drużyna Zawady w pojedynku z Kono Team. Mecz zakończył się wynikiem 6 do 0 dla Zawad i tym sposobem Zawady po pierwszej kolejce zajmują miejsce pierwsze w tabeli. Najbardziej emocjonujący bój stoczyli Faworyci z Dino Team. Mecz prowadzony w szybkim tempie mógł się podobać kibicom. Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie, nie brakowało składnych akcji i ładnych bramek. Ostatecznie drużyny zdobyły po 4 bramki i mecz zakończył się wynikiem 4:4. Mistrz (Struga Personal) i wice mistrz (Mega Med) zgodnie wygrały swoje mecze w takim samym stosunku (4:2). Choć grali z beniaminkami rozgrywek to musieli się mocno napracować aby wyjść zwycięsko z pojedynku.
Rzeczycką Ligę czeka teraz przerwa. Zawodnicy do rozgrywek powrócą 29 listopada. Trzecia kolejka zostanie rozegrana 30 listopada w sobotę. Czeka nas więc emocjonujący weekend.