Jacek Zakrzewski kandydat do Rady Powiatu

0
3622

-Zdecydował się Pan na kandydowanie w wyborach samorządowych. Jakie plany wiąże pan z uzyskaniem mandatu radnego powiatowego?
– Funkcja radnego to funkcja społeczna polegająca na reprezentowaniu wyborców, a nie własnych interesów, więc moje plany odnoszą się do mojej społeczności. Jeśli zostanę zaszczycony zaufaniem wyborców i uzyskam mandat radnego, mam nadzieję na możliwość akcentowania potrzeb naszego rejonu w trzech najważniejszych dla mnie obszarach: kultura, bezpieczeństwo i infrastruktura drogowa. Pracując od kilku lat w samorządowej instytucji kultury, poznałem zakres działania Rady Powiatu. Stosownie do kompetencji Rady postaram się realizować priorytety dla Rzeczycy, Inowłodza i Gminy Tomaszów.

– Proszę szerzej przedstawić swoje pomysły.
– Przede wszystkim widzę olbrzymią konieczność edukacji kulturowej. Od lat w samorządzie znane jest podejście: ważniejsza rura niż kultura, co w żartobliwy sposób pokazuje prymat inwestycji nad kulturą. Mimo iż działania gospodarcze uważam za bardzo ważne, moim zdaniem błędem jest zaniedbywanie edukacji kulturowej. Mam nadzieję na podnoszenie w Radzie Powiatu kwestii związanych z koniecznością wdrożenia pewnych rozwiązań w szkolnictwie wspierających wychowanie świadomych odbiorców kultury. Będę chciał zaproponować taki model działań, gdzie będzie miejsce na amatorski ruch artystyczny, rozwijanie swoich zainteresowań, rozrywkę i integracje społeczną, ale też i na tzw. kulturę wysoką. Moje hasło brzmi ,,Kultura łączy” i wiem, że jest tak naprawdę.

Fragment rozmowy Pana Jacka Zakrzewskiego z portalem mazopolska.pl całość rozmowy dostępna jest Tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!