Koncert Mikołajkowy – Rzeczyca 2019

0
2151

Dzień 6 grudnia to dla dzieci i młodzieży czas szczególny. W Mikołajki już tradycyjnie spotkaliśmy się z podopiecznymi Gminnego Ośrodka Kultury uczęszczającymi na zajęcia pozaszkolne, rodzicami oraz instruktorami by wyjść na spotkanie Świętemu Mikołajowi. Ten jednak przed rozdaniem upominków i słodkości jak co roku wpierw pragnie zobaczyć poczynania artystyczne naszych pociech. Swoje programy taneczne przygotowane przez instruktor tańca Panią Karolinę Walczyk zaprezentowały grupy: Kropeczki, Zygzak, Migotki, Wybryk oraz Twist. Do solidnej dawki energii zdążyła nas już przyzwyczaić Orkiestra Dęta Rzeczyca prowadzona przez Pana kapelmistrza Mirosława Murgrabię, która zagrała nowe aranżacje kolęd i utworów świątecznych.

Po raz pierwszy szerokiej publiczności zaprezentowała się grupa teatralna Młoda Fala z programem jasełkowym. Młodych aktorów prowadzą polonista Pani Angelika Amróz oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pan Paweł Rydz. Wśród publiczności nie zabrakło członków zespołu ludowego Mali Rzeczycanie oraz zuchów z Gromady Zuchowej im. Marii Zdziarskiej-Zaleskiej oraz harcerzy z Drużyny Harcerskiej VICI.

W trakcie koncertu pracownik Oddziału Terenowego KRUS Remigiusz Bigos przeprowadził wśród dzieci konkurs dotyczący bezpiecznych praktyk i zachowań w gospodarstwie rolnym. Każdy z uczestników w podziękowaniu za udział otrzymał cenną nagrodę rzeczową.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Iwona Łuszcz-Krawczyk Zastępca Wójta Gminy Rzeczyca, która rozdając słodkie upominki podziękowała najmłodszym za piękne występy oraz rodzicom, instruktorom, pracownikom Szkoły Podstawowej i Gminnego Ośrodka Kultury za trud i poświęcenie jaki wkładają w pracę z dziećmi i młodzieżą.

Kulminacyjnym momentem było oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem, który rozdał wszystkim dzieciom słodkie upominki a instruktorom skromne prezenty nawiązujące w humorystyczny sposób do nazwisk naszych prowadzących. Miłym akcentem było również rozdanie słodkich paczek przez Radnego Powiatowego Grzegorza Glimasińskiego, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim. Serdeczne podziękowania należą się również Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Grażynie Kielan, która udostępniła salę gimnastyczną wraz z piękną, świąteczną dekoracją.

PS. Drogie dzieci, Święty Mikołaj był z Was bardzo dumny i zapewnił, że w przyszłym roku odwiedzi nas ponownie.

Grupa Filmowo – teatralna – Młoda Fala

Orkiestra Dęta Rzeczyca – Koncert Mikołajkowy 2019

Galeria Fotografii:

Opublikowany przez Rzeczyca Piątek, 6 grudnia 2019

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!