Książka „Lubocz malownicza wieś w sercu Polski” nominowana do Nagrody Złoty Ekslibris w kategorii Najlepsza Książka o Ziemi Łódzkiej.

0
2271

16 maja 2018 roku odbyła się  26. edycja Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach: Najlepsza książka o Łodzi, Najlepsza książka o Ziemi Łódzkiej, Najlepsze wydawnictwo albumowe o Łodzi, Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej.

Do drugiego etapu zakwalifikowało się 25 tytułów z pośród 101 książek wydanych w roku 2017 i dostępnych w zbiorach WBP im. Marszałka J. Piłsudskiego. W kategorii Najlepsza Książka o Łodzi nominowano 10 publikacji, w kategorii Najlepsza Książka o Ziemi Łódzkiej 12 publikacji, w tym książkę „Lubocz malownicza wieś w sercu Polski” w kategorii Najlepsze Wydawnictwo Albumowe o Ziemi Łódzkiej 3 publikacje, w kategorii Najlepsze Wydawnictwo Albumowe o Łodzi nie było nominacji.

Książka o wsi Lubocz

I miejsce w kategorii Najlepsza książka o Ziemi Łódzkiej Jury przyznało publikacji: „Monografia Piotrkowa Trybunalskiego” autorstwa Michała Rawity-Witanowskiego, do której materiały zebrał, rękopis odczytał i wprowadzeniem opatrzył Piotr Głowacki. Monografię wydała Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!