Mamy nowe komputery !

1
4332

Nie będzie zaskoczeniem dla nikogo jeśli uznamy że to przecież komputer jest jednym z podstawowych pomocy naukowych dla uczniów, nawet tych najmłodszych. Często uznawany za jedno z głównych źródeł wiedzy i narzędzi pracy.

Pod koniec lutego zakończono instalację i konfigurację komputerów zakupionych w ramach realizacji projektu pn. ,,Innowacyjna szkoła” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa łódzkiego na lata 2014-2020.

Do trzech pracowni informatycznych zakupiono zestawy komputerowe: w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Rzeczycy – 24 szt., Publicznej Szkole Podstawowej w Rzeczycy filia w Luboczy – 10 szt. oraz Publicznej Szkole Podstawowej w  Rzeczycy filia w Sadykierzu- 20 szt. W każdej z pracowni znajduje się także nowoczesna drukarka 3D i nowa sieć komputerowa. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt że w każdej z tych pracowni zostało stworzone stanowisko dla osoby niepełnosprawnej wyposażone w specjalną klawiaturę, mysz – track Ball oraz dotykowy monitor.

Łączny koszt zadania wyniósł 142 955,00 zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej 118 834,00 zł (84% kosztów kwalifikowanych).  Zakupem komputerów wraz z dostawą sprzętu multimedialnego oraz wykonaniem sieci komputerowej zajęła się firma ALTBIT Sp. z o. o., koszt tego zadania wyniósł 125 265,00zł. Natomiast drukarki 3D dostarczyła firma Printcom Polska Sp. z o. o., za łączną kwotę 17 700,00zł.

Celem głównym projektu jest podniesienie jakości edukacji ogólnej i wyrównanie szans rozwojowych w zakresie kompetencji kluczowych uczniów z terenu Gminy Rzeczyca. Dzięki nowej sieci komputerowej, szybkim procesorom oraz równie szybkim dyskom SSD uczniowie będą mogli w krótszym niż dotychczas czasie uruchomić komputery podczas zajęć lekcyjnych bez straty cennych minut.

Pracownia informatyczna w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Rzeczycy.

Pracownia informatyczna w Szkole Podstawowej w Sadykierzu.

Pracownia informatyczna w Szkole Podstawowej w Luboczy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!