Otwarcie siłowni w Rzeczycy.

0
2661

W dniu wczorajszym nastąpiło długo oczekiwane wydarzenie przez wielu mieszkańców – otwarcie nowej siłowni. Z tej okazji w rzeczyckiej hali sportowej gościliśmy Wicemarszałka Województwa Łódzkiego, Pana Artura Bagieńskiego, Wójta Gminy Rzeczyca – Pana Marka Kaźmierczyka, Przewodniczącego Rady Gminy Rzeczyca – Pana Leszka Kosiackiego, Skarbnika Gminy Rzeczyca – Panią Grażynę Frączak, Dyrektora Szkoły Podstawowej – Panią Grażynę Kielan.

Wyposażenie siłowni zostało zrealizowane w ramach projektu pn. „Innowacyjna szkoła”, który został dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VII. Infrastruktura dla usług społecznych, Działania VII.4 Edukacja, Poddziałania VII.4.3 Edukacja Ogólna.

Koszt całkowity dot. siłowni wyniósł 116 543,21 zł

Koszt kwalifikowany – 94 750,58 zł,

Dofinansowanie – 79 590,49 zł (84 % kosztów kwalifikowanych).

Wyposażenie siłowni to dopiero I etap realizacji projektu „Innowacyjna szkoła” . W ramach projektu powstaną również 3 wiaty edukacyjne przy Szkole Podstawowej w Rzeczycy i Gimnazjum w Rzeczycy oraz 3 w pełni wyposażone pracownie komputerowe dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy i Gimnazjum w Rzeczycy (1 sala) oraz w filiach Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzeczycy, które znajdują się w miejscowościach Lubocz (1 sala) i Sadykierz (1 sala).

Celem głównym projektu jest podniesienie jakości edukacji ogólnej i wyrównanie szans rozwojowych w zakresie kompetencji kluczowych oraz nauczania eksperymentalnego uczniów z terenu Gminy Rzeczyca.

Całkowita wartość projektu: 377 716,11 zł.

Wartość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej: 284 962,77 zł.

Przewidywana data zakończenia realizacji projektu: 30.06.2018 r.

Nowa siłownia wyposażona została w 19 stanowisk do ćwiczenia. Sprzęt został dostarczony przez firmę HES. Sprzęt ten jest sprzętem profesjonalnym. Służy do rozwoju i wzmacniania wszystkich partii mięśni.

Największym i najdroższym urządzeniem jest BRAMA 4 stanowiskowa. Inne sprzęty to min.: suwnica Smitha, ławki do wyciskania, sztangi, hantle, urządzenia do ćwiczeń mięśni brzucha, pleców, nóg oraz wiele innych.  Podczas wyboru sprzętu nie zapomnieliśmy także o Paniach, dla których przygotowano sprzęt cardio, na który składają się: bieżnia, rowery, orbit rek i masażer z platformą wibracyjną. Dlatego też bardzo serdecznie zapraszamy również do siłowni Panie. Każde urządzenie posiada opis ćwiczonych partii mięśni.

Dodatkowo w celu poprawy bezpieczeństwa podłoga pokryta została bezpieczną 2cm. gumą, co pozwoli uniknąć wielu kontuzji. Podłogę zakupiła Szkoła Podstawowa w Rzeczycy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!