Piłkarze LUKS Wilk Rzeczyca z wizytą u tomaszowskich strażaków.

0
2017

Jak się zachować kiedy jesteśmy świadkami wypadku lub pożaru? Jak prawidłowo wezwać pomoc? Co zrobić gdy zapali się rozgrzany tłuszcz na patelni? Czy można otwierać drzwi, za którymi jest pożar? Odpowiedzi na te pytania znają już młodzi piłkarze LUKS WILK którzy wraz z uczniami klasy II Szkoły Podstawowej w Rzeczycy gościli w dniu 22 marca 2018r. w sali edukacyjnej „Ognik” przy Komendzie Powiatowej PSP w Tomaszowie Mazowieckim.
Podczas zajęć, które poprowadziła mł. asp. Katarzyna Kowalska dzieci dowiedziały się jak prawidłowo zgłosić wypadek lub pożar, jak należy postępować w przypadkach zagrożenia pożarem lub innego niebezpieczeństwa. Podczas pozorowanego pożaru kuchenki gazowej dzieci zobaczyły jak rozprzestrzenia się dym w pomieszczeniu oraz przećwiczyły prawidłowy sposób ewakuacji z zadymionych pomieszczeń. Ponadto uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar.
Po zakończonej edukacji wszyscy uczestnicy mogli zobaczyć specjalistyczny sprzęt, którym na co dzień dysponują tomaszowscy strażacy oraz zasiąść w prawdziwym wozie strażackim, co nie wątpliwie bardzo podobało się dzieciakom.

A już niebawem a dokładnie 27 marca zawodnicy LUKS Wilk Rzeczyca wybiorą się do Lublina żeby dopingować Reprezentację Polski U-21 w meczu eliminacyjnym do Euro 2019 z Litwą.

Galeria fotografii: Wizyta w KP PSP Tomaszów Mazowiecki

Źródło:Facebook – LUKS WILK Rzeczyca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!