Płyta „Zawsze w naszych sercach melodie ludowe” – Kapeli Bobrowianie już dostępna.

0
874

Płyta „Zawsze w naszych sercach melodie ludowe” Kapeli Bobrowianie już dostępna. Znalazło się na niej 19 piosenek m.in. „W Małej tawernie”, „Moja żona w kraju”, „Tam za ogrodem, tam za zielonym” oraz słynne oberki Zygmunta Chabra. Płyta została wydana własnym sumptem. Jest to edycja limitowana. Będzie ją można nabyć bezpośrednio od Kapeli podczas występów, między innymi 4 lutego na Podsumowaniu Wydarzeń 2022 roku w Gminie Rzeczyca. Kapela Bobrowianie swoją muzyką umila nam czas podczas wielu wydarzeń w gminie Rzeczyca a od dziś będzie umilać nam czas w naszych domach, kiedy będziemy słuchać ich debiutanckiej płyty. Tak więc zapraszamy do zakupu płyty. Jest to swego rodzaju cegiełka dla Kapeli Bobrowianie. Pomysł nagrania płyty powstał dwa lata temu, ale ciągle był odkładany na później, aż wreszcie przyszedł ten dzień i jest nagrana! Materiał na płytę został zarejestrowany 14 grudnia 2022 roku w świetlicy wiejskiej w Sadykierzu, z pomocą realizatora dźwięku Dawida Kwapisiewicza. Do powstania tej płyty przyczynili się także Katarzyna Kotela która opracowała historię Kapeli i poszczególnych jej członków, Agnieszka Podwysocka która przygotowała projekt graficzny okładki oraz Andrzej Jura który wykonał fotografię Kapeli Bobrowianie. Pierwszym utworem promującym debiutancką płytę Kapeli jest piosenka „W małej tawernie”

Zapraszamy do kliknięcia w link i wsłuchania się w tą piękną piosenkę.

Kapela Bobrowianie w swoim dorobku ma wiele występów na terenie całego kraju, wystąpili między innymi: w Sieradzu na Spotkaniach z folklorem Polski centralnej „Od kujawiaka do oberka – autentyzm i inspiracje”, na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, gdzie zajmowali czołowe miejsca. Ponadto Kapelę Bobrowianie możemy usłyszeć podczas wydarzeń kulturalnych odbywających się na terenie gminy Rzeczyca. Skład Kapeli zmieniał się na przestrzeni lat na płycie „Zawsze w naszych sercach melodie lodowe” zagrali w składzie: Władysław Chaber – akordeon, Jan Kępa- skrzypce, Zofia Piwowarska – śpiew oraz gościnie Władysław Gmaj – bębenek.

Władysław Chaber (ur. 1944r.) – akordeonista z Bobrowca. Pochodzi z rodziny muzykantów, gra od 4 roku życia. Pasję do muzyki ludowej zaszczepił w nim tata Andrzej Chaber znany muzyk ludowy ówczesnych czasów. Na swoimi kącie ma wiele nagród między innymi za zajęcie III miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w 2017 roku z Kapelą Bobrowianie.

Jan Kępa (ur. 1954r) – skrzypek z Bobrowca. Swoją przygodę z muzyka rozpoczął już jako dziecko, swoje pierwsze skrzypce otrzymał od dziadka. Lekcję nauki grania pobierał u znanego muzykanta Andrzeja Chabra. W młodości grywał po weselach i lokalnych imprezach. Laureat pierwszej nagrody w kategorii solistów instrumentalistów Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w 2014 roku.

Zofia Piwowarska – Śpiewaczka ludowa i zarazem solistka Kapeli Bobrowianie. Od dziecka zakochana w twórczości ludowej, talent artystyczny odziedziczyła po tacie, który pięknie śpiewał i grał. Pomysłodawczyni inscenizacji „Wesela w dawnym stylu” oraz „Biesiady na ludową nutę jak jechałam do Luboczy na swoim rowerze”, autorka wielu wierszy. W 2021 roku wraz z Kapelą Bobrowianie wystąpiła na przeglądzie Kapel Ludowych i Solistów w Przedborzu gdzie wspólnie wywalczyli III miejsce.

Władysław Gmaj (ur. 1945r.) – akordeonista z Gliny. Pierwszy raz na weselu zagrał w wieku 8 lat, przez 25 lat grał w zespole ludowym „Królowianki” w Królowej Woli. Następnie założył swoją Kapelę Gmajów, reprezentuję gminę Rzeczyca na przeglądach i festiwalach na terenie całego kraju. Wielokrotnie występował w Sieradzu na Spotkaniach z folklorem Polski centralnej „Od kujawiaka do oberka – autentyzm i inspiracje” gdzie zajmował czołowe miejsca. W 2005 roku otrzymał z rąk ówczesnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Waldemara Dąbrowskiego Odznakę Zasłużony Działacz Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!