Podsumowanie wydarzeń 2017 roku w gminie Rzeczyca.

0
3365

Podsumowanie minionego roku to cykliczna impreza, która w naszej gminie, jest wydarzeniem szczególnym. To chwila, kiedy w symboliczny sposób wracamy do najważniejszych wydarzeń, które miały wpływ na naszą gminę i jej mieszkańców. Tradycyjnie już podsumowaniu towarzyszyła prezentacja multimedialna, w której przedstawione były niektóre z wydarzeń minionego roku, wydarzenia kulturalne, sportowe czy inwestycyjne. Nieodłącznym elementem Podsumowania roku w Rzeczycy jest wręczenie poduchy pierwszemu, narodzonemu w 2018 roku mieszkańcowi gminy i wyróżnienie naszych przyjaciół oraz zasłużonych mieszkańców. Imprezę prowadził Dyrektor GOK-u Jacek Zakrzewski. Część artystyczną na scenie rozpoczął zespół Mali Rzeczycanie wykonali kilka utworów między innymi: A tam od Rzeczycy, W moim ogródecku, Kukułecka, Owczareczek. Wystąpili również: Śliczny Zespół, Zygzaki, Migotki, Twist, Wybryk oraz Kapela Gmajów i Kapela Bobrowianie a także Orkiestra Dęta Rzeczyca.

Pierwszy mieszkaniec gminy urodzony w 2018 roku – Filip Bigos, wraz z rodzicami Marcinem Bigosem i Mariką Karasińską odebrali z rąk Wójta Marka Kaźmierczyka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Leszka Kosiackiego wyprawkę oraz poduchę wykonaną przez Panią Mariannę Pawlak z pierza zdartego podczas ubiegłorocznej, rzeczyckiej Pierzawki.

Podsumowanie Wydarzeń w gminie to najlepszy moment na uhonorowanie mieszkańców, którzy szczególnie zaznaczyli się w życiu naszej społeczności. W tym roku statuetkę odebrała Pani Marianna Pawlak – twórczyni ludowa, śpiewaczka, gawedziarka. Specjalizująca się w wyszywaniu, haftowaniu, wyrobie palm i ozdób tradycyjnych. Wokalistka Kapeli Stanisława Skiby a obecnie Kapeli Gmajów. Laureatka wielu nagród i wyróżnień. Najważniejsze to II Nagroda w prestiżowym Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, III nagroda w Konkursie Stowarzyszenia Twórców Ludowych Plastyka Papierowa i Obrzędowa Regionu rawsko- opoczyńskiego. Autorka kilkunastu poduch dla najmłodszych mieszkańców gminy, wieloletni członek jury Rzeczyckiego Konkursu Darcia Pierza.

Występ zespołu Mali Rzeczycanie.

Śliczny Zespół w składzie: Julia Chmielewska, Kamila Królik, Dawid Wieszkowski, Julian Zakrzewski, Wojciech Wasiak, Wiktor Socha. Zaśpiewał piosenki: „Boże ach mój Boże” „Jedzie Jasio” „Kochanie” „Pragną chłopcy”.

Orkiestra Dęta Rzeczyca wykonała utwory: „Marsz licealistów” „Tiger Rag” „Gdybym był bogaczem” „Miłość w Zakopanem”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!