Program Czyste Powietrze – spotkanie informacyjne

0
2364

Ministerstwo Środowiska oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi zapraszają na spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy Rzeczyca w sprawie Programu Czyste Powietrze. Spotkanie odbędzie się 5 października 2018 r. o godz. 18 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczycy (ul. ks. J. Kitowicza 1).

Celem Programu jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program przewiduje dofinansowanie wymiany starych pieców i kotłów na nowe bardziej ekologiczne oraz termomodernizację (ocieplenie, wymianę starych okien i drzwi, itp.) budynków jednorodzinnych. Skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Możliwa do uzyskania dotacja to nawet 90 % (po weryfikacji kryterium miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym).

Organizatorem spotkania jest Ministerstwo Środowiska oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W czasie spotkania będzie można zadać pytania w sprawach dotyczących przedmiotowego Programu oraz dowiedzieć się więcej o warunkach udziału i koniecznych do zgromadzenia dokumentach.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych mieszkańców.

Poniżej zamieszamy broszurę informacyjną dotyczącą Programu.

Broszura Czyste Powietrze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!