WARSZTATY WYJAZDOWE ZESPOŁÓW DZIAŁAJĄCYCH W GMINNYM OŚRODKU KULTURY W RZECZYCY

0
1915
????????????????????????????????????

Działanie i rozwój amatorskiego ruchu artystycznego jest jednym z priorytetów naszej gminnej instytucji kultury. W GOKu działa siedem dziecięco- młodzieżowych amatorskich zespołów. Są to Zespół Ludowy Mali Rzeczycanie, Orkiestra Dęta Rzeczyca, Zespoły Taneczne: Zygzak, Migotki, Wybryk, Twist oraz Grupa Folkowa Śliczny Zespół. Ważnym elementem pracy zespołowej wszystkich grup są coroczne integracyjne warsztaty wyjazdowe. Do Sulejowa pojechało 66 dzieci oraz pracownicami instruktorzy GOKu. Transport autokarowy  na warsztaty zapewnił Wójt Marek Kaźmierczyk.

Warsztaty wyjazdowe to jeden z ważniejszych elementów naszej całorocznej pracy z zespołami. Oprócz zajęć i prób wszystkich zespołów, przygotowanych nowych utworów i choreografii, największą wartością jest integracja grupy. Podczas kilkudniowego pobytu dzieci wywodzące się z różnych klas, szkół, środowisk mają szansę na zawiązanie mocniejszych znajomości. Ważne i przynoszące efekty w dalszej pracy jest też nawiązanie innych, niż na stałych zajęciach, relacji z instruktorami i pracownikami GOKu. O tym że zamiar ten się powiódł świadczy fakt że najmłodsi uczestnicy mieli 6-7  lat a najstarsi 17 i wszyscy bawili się doskonale. Przez ten czas byliśmy wujkami i ciociami dla najmłodszych i uważnymi mam nadzieję słuchaczami głosów młodzieży. Wyjazd udany gdyż dzieci wróciły zmęczone, młodzież niewyspana, gardła nierzadko zdarte od śpiewania przy ognisku.

Dzieci i młodzież przebywała w Ośrodku Dresso w Sulejowie w dwóch czterodniowych turnusach. W pierwszym turnusie ćwiczyli muzycy z orkiestry dętej oraz młodsi tancerze z zespołów tańca nowoczesnego. Drugi turnus to wytężona praca najstarszych tancerzy tańca nowoczesnego, dzieciaków z zespołu ludowego oraz młodzieży z grupy folkowej. Warto dodać iż warsztaty takie to również spore wyzwanie logistyczne, gdyż podróżujemy wraz z rekwizytami do choreografii, instrumentami, również tak trudnymi w transporcie jak perkusja czy kontrabas. Opiekę nad grupami sprawowali pracownicy GOKu: Aneta Podlasek, Grażyna Kamińska wraz z dyrektorem Jackiem Zakrzewskim i wolontariuszką Ewą Staruch. Zajęcia prowadzili instruktorzy zespołów: Karolina Walczyk, Krzysztof Turała, Mirosław Murgrabia oraz Mariusz Wolski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!