Zaproszenie na spotkanie promocyjne książki autorstwa Pani Genowefy Kosiackiej – Bąk, pt. „Ze wspomnień Dziadka i Babci”.

0
2469

Gminny Ośrodek Kultury w Rzeczycy Serdecznie zaprasza na spotkanie promocyjne książki autorstwa Pani Genowefy Kosiackiej – Bąk, pt. „Ze wspomnień Dziadka i Babci”, które odbędzie się 17.03.2018 roku o godzinie 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rzeczycy, ul. Mościckiego 9.

Pani Genowefa Kosiacka – Bąk jest autorka dwóch tomików wierszy: „Wiersze zza płota” wydanych w 2013 roku oraz „Sercem pisane” wydanych w 2016 roku, oraz współautorką śpiewnika Ziemi Rawskiej. Obie pozycje wydawnicze zawierają ponad 200 utworów obejmujących dość szeroką tematykę od wierszy osobistych, poprzez opisujące polską wieś do poetyckich wizji pór roku.

Pani Genowefa Kosiacka – Bąk urodziła się 30 grudnia 1941 roku.  Jest wszechstronnie utalentowaną twórczynią ludową. Swoje uzdolnienia artystyczne rozwijała od dzieciństwa haftując, tworząc wycinanki, wykonując kwiaty z bibuły czy pająki ze słomy. Szczególnie chętnie zdobiła jajka wielkanocne, jako tradycyjne kraszanki. Od najmłodszych lat żywo interesowała się muzyką ludową. W wieku 20 lat wstąpiła do zespołu ludowego, który powstał w 1962 roku w Rzeczycy. W 1966 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie kapel, przyśpiewaczy i gawędziarzy ludowych w Łodzi. Następnie śpiewała i tańczyła w Kapeli Stacha Skiby oraz w Kapeli Gmajów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!