Wczoraj a właściwie dziś w nocy zakończyliśmy obchody najważniejszego święta w naszej gminie. Uczciliśmy nie tylko zbiór plonów, ale też ciężką pracę rolników.  Tegoroczne dożynki inaugurowała uroczysta msza święta. Liturgia wystartowała o godzinie 11:30. Podczas kazania ksiądz Paweł Śmigiel zastępując proboszcza Henryka Linarcika podziękował Bogu za plony i poświęcił kosze dożynkowe.

Dalsza część obchodów przeniosła się na teren Gminnego Ośrodka Kultury w Rzeczycy, gdzie starostowie dożynek tj.: Delfina Leszczyńska-Owczarek z Łęgu oraz Andrzej Jura z Luboczy wręczyli bochen chleba upieczony z tegorocznych plonów gospodarzowi dożynek wójtowi Markowi Kaźmierczykowi, który następnie złożył podziękowania zgromadzonym rolnikom. Gospodarz wręczył też dyplomy dla zasłużonych a także skrzynki z tegorocznymi plonami samorządowcom, którzy przysłużyli się naszej gminie. Nad przebiegiem obchodów cały czas czuwał dyrektor GOK-u Paweł Rydz wraz ze swoim współprowadzącym Adamem Pawlakiem.

Około 15:00 zakończyła się cześć oficjalna, a swoją grą czas umilały nam miejscowe kapele ludowe kultywujące przywiązanie do tradycji i lokalnego folkloru. Usłyszeliśmy m. in.: Rzeczycką Orkiestrę Dętą, Kapele Chabrów wraz z zespołem Luboczanki, Kapele Gmajów oraz Kapele z Luboczy Grzegorza Tomaszewskiego oraz Rzeczycką Gitarę. Od 16:00 do 18:00 prowadzono też bloki animacyjne dla najmłodszych. W między czasie „Wcięci Przypadkiem” pokazali klasę w swoim popisowym skeczu. Posypały się brawa!!! Nie brakowało też dobrej oprawy muzycznej, w tym roku gmina skorzystała z usług profesjonalnego DJ, który bawił się z nami do samego końca!

Zatem nawet dzieci wiedzą, że obietnic trzeba dotrzymywać. Miały być muzyczne fajerwerki? I były!!! Każdy, kto był na miejscu wie, że scena miejscowego GOK-u płonęła!  Swoją obecnością zaszczyciły nas takie gwiazdy jak zespół „TEX” oraz gwiazda światowego formatu Mario Bischin. Jeśli chodzi o grupę „TEX” to nie zabrakło ich szlagierowych utworów tj.: „Afera”, „Biała” czy „Show”. Z kolei nasz rumuński wokalista Mario Bischin przyprawił tego wieczoru o szybsze bicie serca nie jedną fankę. Oczarował nas swoim głosem w takich utworach jak m.in.: I.D. Lover, Macarena , Ty i ja, Leija, Bilet do gwiazd itd.

Zatem żałuj, jeśli cię z nami nie było! Impreza była na najwyższym poziomie!!!

Katarzyna Kotela

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

17 − 5 =