Umowa na budowę nowego budynku Urzędu Gminy podpisana!

0
1301
Cepelia – ostatnie odliczanie!
Dzisiaj podpisaliśmy umowę na największą inwestycję w historii naszej gminy – przebudowę wraz z rozbudową budynku „Cepelii”. Na to zadanie udało nam się pozyskać łącznie aż 17 mln zł!!! 11 mln. pochodzi z programu „Polski Ład”, kolejne 6 mln. z Urzędu Marszałkowskiego w ramach środków unijnych. Stronę rządową reprezentował w dniu dzisiejszym Pan Senator Rafał Ambrozik natomiast Marszałka Radna Sejmiku Woj. Łódzkiego Pani Ewa Wendrowska.
Wykonawcą obiektu jest firma ARTOM z Tomaszowa Maz., która zaproponowała za wykonanie obiektu niespełna 20 mln. zł. Inspektorem nadzoru została firma Prosta-Projekt z Kielc.
Prace na obiekcie rozpoczną się już w drugiej połowie kwietnia i potrwają do połowy przyszłego roku. W ramach zadania wyremontowany zostanie obecny obiekt wraz z nadbudową o jedną kondygnację oraz rozbudową w części zachodniej. Dodatkowo wykonane zostanie zagospodarowanie terenu wokół obiektu oraz wyremontowana ul. Parkowa.
W obiekcie znajdą się miejsca dla Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, biblioteki, stowarzyszeń i innych podmiotów społecznych zainteresowanych współpracą z samorządem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!