8 KOLEJKA ZA NAMI…

0
542

Coraz więcej emocji towarzyszy pojedynkom w Rzeczyckiej Lidze Piłki Nożnej Halowej a to dla tego, że rozgrywki wkroczyły w decydującą fazę. Z pierwszej trójki punkty straciła Struga Personal. Na dole tabeli walka o pierwszą „ósemkę”. Już wiemy, że w Turnieju o Puchar Ligi wystąpią: Zawady, Mega Med, Struga Personal, Red Bull Power Cielądz oraz Faworyci. Kto dołączy do tych zespołów? Walka będzie do ostatniej kolejki.

W pierwszym meczu mocno rozpędzonego Mega Medu nie potrafiła zatrzymać drużyna Sadykierza. Choć do 7 min najskuteczniejsza drużyna obecnych rozgrywek nie potrafiła znaleźć sposobu na zdobycie bramki. Jednak później na boisku istniała już tylko jedna drużyna – Mega Med, która strzeliła 14 bramek tracąc tylko jedną. Ostatnio zawodnicy Mega Medu imponują formą strzelecką w 4 ostatnich meczach strzelając 48 bramek. W całych rozgrywkach zdobyli aż 68 bramek co daje średnią 8,5 bramki na mecz.

Młodziki nie potrafiły się postawić drużynie Mistrzów i nadal pozostają drużyną, która nie zdobyła jeszcze punktu w tych rozgrywkach. Mistrzowie w tym roku nie błyszcza formą ale dziś nie mieli większego problemu z pokonaniem Młodzików.

Generali Team zwyciężają po raz trzeci w tej edycji. W dniu dzisiejszym pokonali bez większych problemów Zjednoczonych. Zwycięstwo pozwala drużynie Generali Team wskoczyć do „ósemki”. W drużynie GT bramkami podzielili się po równo Michał Kacprzak i Maciej Kośka.

W najciekawszym jak się okazało pojedynku Faworyci podejmowali Strugę Personal. Licznie zgromadzeni kibice obejrzeli bardzo dobre spotkanie gdzie sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Dobrze w mecz weszli piłkarze Faworytów, którzy prowadzili już dwa zero, jednak Struga nie poddawała się i do przerwy doprowadziła do wyrównania. Po przerwie piłkarze Strugi wyszli na prowadzenie, jednak ostatnie słowo należało do Faworytów. Bohaterem Faworytów został Michał Jeleń, który zdobył 3 bramki. Młodszy z braci Jeleniów mógł dać nawet zwycięstwo Faworytom ale w wydawałoby się w łatwej sytuacji przy stanie 3:3 nie trafił w bramkę.

Okrzyknięty meczem kolejki pojedynek Zawady – Red Bull Power Cielądz trochę zawiódł. Lider rozgrywek mocno się męczył z piłkarzami z Cielądza, przez długi czas nie mogąc znaleźć skutecznej metody na zdobycie bramki. Dopiero w drugiej połowie meczu po strzale Mateusza Biniendy, błąd popełnił bramkarz Red Bulla i piłka wpadła do bramki. Swoje szanse na wyrównanie mieli zawodnicy z Cielądza ale dobrze w dniu dzisiejszym w bramce Zawad spisywał się Arkadiusz Mejer. Najlepszą okazję zmarnował Daniel Skoneczny, który nie trafił w bramkę z rzutu karnego. Zawada obroniły pozycję lidera ale na pewno nie przyszło im to łatwo.

W ostatnim meczu Wiechnowice grały z Inowłodzem. Był to ważny mecz dla obu drużyn, które walczą o prawo gry w Pucharze Ligi. Trzy punkty dopisują sobie po meczu Wiechnowice, choć łatwo im to zwycięstwo nie przyszło.

WYNIKI VIII KOLEJKI

SADYKIERZ – MEGA MED 1:14 (0:5)
Trybel – P. Bednarek3, R. Bednarek 3, Stasiewicz 3, Sadach 2, Białek, Kowalczyk, samobójcza

MŁODZIKI – MISTRZOWIE 1:4 (0:3)
Królak – A. Anteczek 2, T. Anteczek, Bigos

ZJEDNOCZENI – GENERALI TEAM 2:6 (0:3)
Bińkowski, Kurek – Kacprzak 3, Maciej Kośka 3

STRUGA PERSONAL – FAWORYCI 3:3 (2:2)
Żerek 2, Kawecki – M. Jeleń 3

ZAWADY – RED BULL POWER CIELĄDZ 1:0 (0:0)
Mateusz Binienda

WIECHNOWICE – INOWŁÓDZ 4:2 (1:0)
Bramki: D. Frankowski2, Wożniak, samobójcza – Przybyłek 2

Tabela po VIII kolejce

  PunktyBramki
1Zawady2238-8
2MegaMed2168-17
3Struga Personal1940-10
4Red Bull Power Cielądz1837-20
5Faworyci1637-19
6Sadykierz1220-32
7Wiechnowice923-42
8Inowłódz921-31
9Generali Team717-28
10Mistrzowie620-35
11Zjednoczeni313-43
12Młodziki012-61

 

Źródło: Facebook Rzeczycka Liga Halowa

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 − three =