I Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych w Rzeczycy

0
683

W sobotę 14 października 2023 roku odbył się I Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych w ramach programu Kultura – Interwencje. Edycja 2023. To wydarzenie było kolejnym zadaniem realizowanym w ramach projektu pn. „Rzeczyckie Spotkania z Folklorem”, który otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury.

Scena nowej sali widowiskowej w Rzeczycy została opanowana przez 7 kapel ludowych i 18 zespołów śpiewaczych, co stanowiło około 300 artystów. Ta liczba przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Przegląd miał na celu promowanie folkloru i tradycyjnej muzyki ludowej, a także uhonorowanie kierownika Kapeli Gmajów, Władysława Gmaja, który obchodził w tym roku benefis 70-lecia występów na scenie.

W trakcie święta folkloru i tradycyjnej muzyki ludowej gościnnie wystąpiła Kapela Bobrowianie. Podczas konkursu Gminę Rzeczyca reprezentowała Kapela Grzegorza Tomaszewskiego i Dariusza Chmielewskiego z Luboczy.

Jury przeglądu wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach: zespoły śpiewacze oraz kapele. W kategorii zespoły śpiewacze I miejsce zajęły „Brzezinianki” z okolic Kalisza, II miejsce przypadło Zespołowi Śpiewaczemu „Opoczyńskie Nuty”, a III miejsce zdobył Zespół Śpiewaczy z Lubochni.

W kategorii kapel triumfowała Kapela Józefa Kowalczyka, na drugim miejscu znalazła się Kapela Romana Wojciechowskiego, a trzecie miejsce zajęła Kapela „Borynioki”.

Gratulujemy wszystkim artystom za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu oraz zwycięzcom, którzy zdobyli miejsca na podium. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji i sukcesu projektu „Rzeczyckie Spotkania z Folklorem”.

Do zobaczenia za rok

CDN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!