Podsumowanie VIII Kadencja Samorządu Gminy Rzeczyca – Sukcesy i Wyróżnienia

0
544

W sobotę, 10 lutego, mieszkańcy Gminy Rzeczyca zgromadzili się na podsumowaniu wydarzeń z VIII kadencji samorządu, które było jednocześnie okazją do celebracji osiągnięć, podziękowań i uhonorowania wybitnych działaczy. Wydarzenie rozpoczęło się widowiskowym występem Orkiestry Dętej Rzeczyca pod dyrekcją Marcin Zarzyckiego, otwierając drzwi do wieczoru pełnego emocji i wzruszeń.

Po serdecznym powitaniu przez Wójta Gminy Rzeczyca, pana Marka Kaźmierczyka, oraz Przewodniczącego Rady Gminy, pana Leszka Kosiackiego, zaproszeni goście i mieszkańcy zostali delektowani występami dwóch kapel ludowych z regionu. Kapela Gmajów oraz Kapela Bobrowianie, której specjalny repertuar przygotowany został z myślą o wydarzeniu.

Nie zabrakło także momentu szczególnego, kiedy to została wręczona Poduszka, symbol pierwszego noworodka urodzonego w 2024 roku. Tym razem wyróżnienie to przypadło małej Zuzannie, córce Dominki Rosłaniec i Mariusza Wieteskiego, zamieszkujących w miejscowości Glina. Poduszka, ozdobiona przez panią Teresę Gmaj, oraz wyprawka od samego Wójta Gminy, pana Marka Kaźmierczyka, stanowiły wyjątkowy gest.

Następnie przyszedł czas na podsumowanie głównych osiągnięć i działań podejmowanych przez samorząd w ciągu ostatnich pięciu lat. Prezentacje dotyczyły kluczowych obszarów, takich jak inwestycje, edukacja, kultura i sport. Dodatkowo, podczas uroczystości, szczególne wyróżnienia zostały przyznane osobom współpracującym z gminą, które swym zaangażowaniem przyczyniły się do rozwoju gminny Rzeczyca.

Nie zabrakło także występów artystycznych, w tym sekcji wokalnej, zespołu muzycznego Rzeczycka Gitara  i grup tanecznych: Gwiazdeczki, Serduszka oraz TikTaki. Szczególną uwagę przyciągnął spektakl teatralny pt. „Smerfy”, przygotowany przez zespół teatralny Carpe Diem.

Kulminacyjnym momentem wieczoru było ogłoszenie przyznania tytułu honorowego obywatela Gminy Rzeczyca. W uznaniu za trzynastoletnią pracę, która nie tylko zmieniła oblicze gminy, ale również znacząco poprawiła standard życia mieszkańców, wójt pan Marek Kaźmierczyk został uroczyście uhonorowany. Jego zaangażowanie zaowocowało realizacją wielu projektów, w tym budową i modernizacją dróg, sieci kanalizacyjnej, oraz licznych obiektów użyteczności publicznej, łącznie wartych imponującą sumę 103 milionów złotych.

Z perspektywy VIII kadencji Samorządu Gminy Rzeczyca, nie sposób nie docenić znaczenia współpracy i zaangażowania mieszkańców oraz ich przywódców w budowę lepszego jutra. Uroczystość podsumowania wydarzeń stanowiła nie tylko moment refleksji nad osiągniętymi sukcesami, ale również inspirację do dalszego wspólnego rozwoju społeczności lokalnej.

CDN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!