Spotkanie noworoczne OSP w Luboczy

0
1422

Stałym zwyczajem członkowie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rzeczyca spotkali się na początku roku, aby podsumować ubiegły rok i omówić najważniejsze zadania do realizacji w roku bieżącym. Organizatorem tegorocznego spotkania była jednostka OSP w Luboczy wraz z Wójtem Gminy Rzeczyca Markiem Kaźmierczykiem. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście w osobach Radnej Sejmiku Województwa Łódzkiego Ewy Wendrowskiej, Komendanta KP PSP w Tomaszowie Maz. st. bryg. Krzysztofa Iskierki.

Części oficjalną przeprowadził Prezes ZG ZOSP RP dh Bogdan Kącki oraz Wójt Gminy Rzeczyca Marek Kaźmierczyk, którzy wraz z Panią Radną uroczyście przekazali sprzęt strażacki czterem jednostkom OSP tj.:

– OSP w Rzeczycy sprzęt zakupiony z dotacji Ministerstwa Sprawiedliwości – Funduszu Sprawiedliwości na łączną kwotę 39 744,70 zł,

– OSP w Sadykierzu z dotacji WFOŚiGW oraz Gminy Rzeczyca na łączną kwotę 43 335,00 zł,

– OSP w Lubocz z dotacji WFOŚiGW oraz Gminy Rzeczyca na łączną kwotę 42 490,00 zł,

– OSP w Glinie z dotacji WFOŚiGW oraz Gminy Rzeczyca na łączną kwotę 33 355,00 zł.

Oprócz w/w sum każda jednostka z naszego terenu otrzymała dodatkowo 5000 zł z KP PSP w Tomaszowie Maz. na zrealizowanie na swoim terenie oprócz zakupu wyposażenia strażackiego, działań konsolidujących OSP z mieszkańcami sołectw.

„Był to bardzo udany rok pod względem pozyskanych środków na zakup sprzętu strażackiego, które w sumie wyniosły prawie 200 000 zł”– podkreślił Wójt w swym wystąpieniu, dziękując jednocześnie gościom, za pomoc w pozyskiwaniu ww. funduszy. Radna Ewa Wendrowska serdecznie podziękowała strażakom za ich duże zaangażowanie oraz życzyła, aby otrzymany sprzęt służył im dobrze w wykonywaniu swoich zadań ratowniczych. Po oficjalnym posumowaniu działań jednostek OSP w roku ubiegłym, wszyscy uczestniczący w spotkaniu zaproszeni zostali przez Zarząd OSP w Luboczy do przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich Luboczanki z Luboczy pysznego poczęstunku. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a Strażacy życzyli sobie, aby znów w przyszłym roku spotkać się w dobrych nastrojach i zdrowiu.

Galeria fotografii:

W dniu 11.01.2020 r. w Luboczy odbyło noworoczne spotkanie strażaków oraz uroczyste przekazanie jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rzeczyca wyposażenia i sprzętu ratowniczego.

Opublikowany przez Rzeczyca Sobota, 11 stycznia 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

8 − siedem =