Spotkanie noworoczne OSP w Luboczy

0
2015

Stałym zwyczajem członkowie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rzeczyca spotkali się na początku roku, aby podsumować ubiegły rok i omówić najważniejsze zadania do realizacji w roku bieżącym. Organizatorem tegorocznego spotkania była jednostka OSP w Luboczy wraz z Wójtem Gminy Rzeczyca Markiem Kaźmierczykiem. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście w osobach Radnej Sejmiku Województwa Łódzkiego Ewy Wendrowskiej, Komendanta KP PSP w Tomaszowie Maz. st. bryg. Krzysztofa Iskierki.

Części oficjalną przeprowadził Prezes ZG ZOSP RP dh Bogdan Kącki oraz Wójt Gminy Rzeczyca Marek Kaźmierczyk, którzy wraz z Panią Radną uroczyście przekazali sprzęt strażacki czterem jednostkom OSP tj.:

– OSP w Rzeczycy sprzęt zakupiony z dotacji Ministerstwa Sprawiedliwości – Funduszu Sprawiedliwości na łączną kwotę 39 744,70 zł,

– OSP w Sadykierzu z dotacji WFOŚiGW oraz Gminy Rzeczyca na łączną kwotę 43 335,00 zł,

– OSP w Lubocz z dotacji WFOŚiGW oraz Gminy Rzeczyca na łączną kwotę 42 490,00 zł,

– OSP w Glinie z dotacji WFOŚiGW oraz Gminy Rzeczyca na łączną kwotę 33 355,00 zł.

Oprócz w/w sum każda jednostka z naszego terenu otrzymała dodatkowo 5000 zł z KP PSP w Tomaszowie Maz. na zrealizowanie na swoim terenie oprócz zakupu wyposażenia strażackiego, działań konsolidujących OSP z mieszkańcami sołectw.

„Był to bardzo udany rok pod względem pozyskanych środków na zakup sprzętu strażackiego, które w sumie wyniosły prawie 200 000 zł”– podkreślił Wójt w swym wystąpieniu, dziękując jednocześnie gościom, za pomoc w pozyskiwaniu ww. funduszy. Radna Ewa Wendrowska serdecznie podziękowała strażakom za ich duże zaangażowanie oraz życzyła, aby otrzymany sprzęt służył im dobrze w wykonywaniu swoich zadań ratowniczych. Po oficjalnym posumowaniu działań jednostek OSP w roku ubiegłym, wszyscy uczestniczący w spotkaniu zaproszeni zostali przez Zarząd OSP w Luboczy do przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich Luboczanki z Luboczy pysznego poczęstunku. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a Strażacy życzyli sobie, aby znów w przyszłym roku spotkać się w dobrych nastrojach i zdrowiu.

Galeria fotografii:

W dniu 11.01.2020 r. w Luboczy odbyło noworoczne spotkanie strażaków oraz uroczyste przekazanie jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rzeczyca wyposażenia i sprzętu ratowniczego.

Opublikowany przez Rzeczyca Sobota, 11 stycznia 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!