Tegoroczne obchody najważniejszego i wyjątkowego dla Polaków Święta Narodowego z uwagi na panującą pandemię miały nieco inny charakter i skromniejszą oprawę, jednak idea została niezmienna.

11 listopada pod obeliskiem upamiętniającym zamordowanie 36 mieszkańców naszej Gminy przez hitlerowskich okupantów, złożono kwiaty i zapalono symboliczny znicz, aby uczcić pamięć i oddać hołd wszystkim walczącym o suwerenną i niepodległą Polskę.

Wójt Marek Kaźmierczyk wyraził wdzięczność i uznanie dla poległych w walkach o naszą wolność oraz przywołał do tego, abyśmy nigdy nie zapominali o tych którzy walczyli o nasze lepsze jutro, byśmy mogli dziś żyć w wolnym i niepodległym państwie.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Gminy Wójt Marek Kaźmierczyk, Radni Rady Gminy na czele z Przewodniczącym Rady Leszkiem Kosiackim, przedstawiciele GOK i GOPS, a także przedstawiciele podległych jednostek organizacyjnych oraz Drużyna Harcerska VICI.

Tego dnia w intencji Ojczyzny w kościele pw. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy odprawiono uroczystą Mszę Świętą.

Uroczystość odbyła się z zachowanie wszystkich zasada reżimu sanitarnego.

Galeria fotografii tutaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

1 × 2 =