NAJNOWSZE ARTYKUŁY

XXIII Regionalny Konkurs Darcia Pierza w Rzeczycy – tradycja, wspólnota i niezapomniane chwile.

W sobotę, 23 listopada, hala sportowa w Rzeczycy po raz kolejny stała się centrum lokalnej kultury i tradycji. XXIII Regionalny Konkurs Darcia Pierza, znany jako Pierzawka, zgromadził aż 19 drużyn, w tym przedstawicieli prawie wszystkich sołectw gminy Rzeczyca oraz drużyny z zaprzyjaźnionych gmin. Wydarzenie było prawdziwym świętem, które zintegrowało mieszkańców i przypomniało o pięknie polskiego folkloru.

Pierwsze miejsce dla Sadykierza

W tym roku to drużyna z Sadykierza najlepiej zdarła największą ilość pierza. Ich precyzja i tempo darcia pierza przyniosły im zasłużone pierwsze miejsce, wyprzedzając o włos drużyny z Brzega i Brójec, które zdobyły ex aequo drugie miejsce. Poziom był niezwykle wysoki i wyrównany, zatem jury postanowiło przyznać wszystkim pozostałym drużynom po trzecim miejscu. Tradycyjnie, zdarte pierze zostanie wykorzystane do stworzenia poduszki, która zostanie wręczona pierwszemu mieszkańcowi gminy Rzeczyca urodzonemu w 2025 roku.

Awaria prądu, która dodała uroku

Tegoroczną edycję Pierzawki na długo zapamiętają uczestnicy także dzięki niezwykłemu zbiegowi okoliczności. W trakcie wydarzenia doszło do niespodziewanej awarii prądu. Jednak ani drużyny, ani widzowie nie stracili dobrego humoru. Hala rozbłysła światłem latarek z telefonów, co stworzyło wyjątkowy nastrój. W tym momencie Kapela Bobrowianie z wokalistką Zofią Piwowarską, grająca tradycyjne utwory ludowe, zadbała o niezwykłą oprawę muzyczną. Blask telefonów, muzyka ludowa i ciepła, rodzinna atmosfera sprawiły, że chwilowy brak prądu przekształcił się w magiczną część wydarzenia, która na długo zapadnie w pamięć uczestników.

Różnorodne atrakcje artystyczne

Pierzawce towarzyszył bogaty program artystyczny, który przyciągnął tłumy widzów. Na scenie wystąpili m.in. Orkiestra Dęta Rzeczyca, Kapela Gmajów, Kapela Grzegorza Tomaszewskiego i Dariusza Chmielewskiego z Luboczy oraz młodzieżowy teatr szkolny „Carpe Diem”. Wydarzenie urozmaiciły także występy taneczne takich grup jak Serduszka, Gwiazdeczki i TIK TAKI. Zespół Rzeczycka Gitara oraz Sekcja Wokalna dopełnili artystyczną ucztę.

Taneczny finał

Po emocjonujących zmaganiach konkursowych hala sportowa zamieniła się w tętniący życiem parkiet taneczny. Zabawa, prowadzona przez DJ-a Dominika, trwała do późnych godzin nocnych. Dzięki jego energicznemu repertuarowi i umiejętności rozkręcania atmosfery, nikt nie mógł oprzeć się pokusie szaleństwa na parkiecie.

Pierzawka – tradycja, która łączy pokolenia

Rzeczycka Pierzawka to nie tylko konkurs, ale także wydarzenie, które zbliża ludzi, podkreśla lokalną tożsamość i przypomina o bogactwie polskiej kultury ludowej. Dzięki takim inicjatywom mieszkańcy mogą wspólnie celebrować tradycję, budować więzi międzypokoleniowe i integrować się jako społeczność. Tegoroczna edycja udowodniła, że Pierzawka wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem i pozostaje jednym z najważniejszych wydarzeń w regionie. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejną edycję, wierząc, że znów dostarczy niezapomnianych wrażeń i przypomni, jak piękne i ważne jest pielęgnowanie naszych lokalnych zwyczajów. Wójt Gminy Rzeczyca dziękuję Wszystkim, dzięki pracy i zaangażowaniu których tegoroczna impreza była tak udana.

 

Dożynki 2024 w Rzeczycy: Święto Plonów, Radości i Tradycji

25 sierpnia w Rzeczycy rozpoczęły się uroczystości związane z najważniejszym świętem w gminie – Dożynkami 2024. Dla rolników był to czas radości i dumy z dobrze wykonanej pracy, a także moment odpoczynku i wspólnej zabawy. Obchody zainaugurowała uroczysta msza święta, która odbyła się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury. Msza, odprawiona o godzinie 12:00, zgromadziła licznych mieszkańców i gości, a kazanie wygłosił proboszcz parafii, ksiądz Maciej Mroczkowski.

Po zakończeniu mszy, zebranych uraczył występ Rzeczyckiej Orkiestry Dętej, która wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój. Oficjalne otwarcie Dożynek nastąpiło chwilę później, kiedy to dyrektor GOK-u Paweł Rydz przekazał mikrofon wójtowi Markowi Kaźmierczykowi oraz przewodniczącej Rady Gminy, Anecie Podlasek. Wójt wraz z przewodniczącą powitali zebranych i zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy.

Starostami tegorocznych Dożynek byli Anna Kacprzyk oraz Wojciech Pietrzyk, osoby aktywnie związane z rolnictwem i życiem społeczności lokalnej. Anna Kacprzyk, mieszkanka wsi Rzeczyca, wraz z mężem prowadzi od siedemnastu lat 15-hektarowe gospodarstwo specjalizujące się w uprawie czarnej porzeczki, zbóż oraz chowie trzody chlewnej. Wojciech Pietrzyk, mieszkaniec wsi Stanisławów, zajmuje się hodowlą bydła mięsnego oraz uprawą zbóż i ziemniaków na 14-hektarowym gospodarstwie, które prowadzi wspólnie z rodzicami. Jest także czynnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Kanicach.

Zgodnie z tradycją, podczas uroczystości wręczono skrzynki z plonami zasłużonym samorządowcom i przyjaciołom gminy Rzeczyca, podkreślając znaczenie ich wsparcia dla lokalnej społeczności.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie zaprezentowały się miejscowe kapele ludowe: Kapela Bobrowianie, Kapela Gmajów oraz zespół Rzeczycka Gitara. Sekcja wokalna GOK-u również zaprezentowała swoje umiejętności, wzbogacając program artystyczny Dożynek. Po godzinie 16:00 rozpoczął się blok zabaw dla najmłodszych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.

Kabaret „Wcięci Przypadkiem” w składzie Adam Pawlak, Paweł Rydz, Patrycja Szczur i Mateusz Płocki rozbawił zgromadzoną publiczność swoim najnowszym skeczem, po którym na scenie pojawił się zespół cygański „Krystiano i Romem”. Ich koncert wprowadził uczestników Dożynek w cygańskie rytmy i rozpoczął muzyczną część wieczoru.

Prawdziwe szaleństwo na parkiecie rozpoczęło się, gdy do tańca zagrali Dawid Kwapisiewicz i Julia Skorupińska. Ich występ porwał mieszkańców gminy do wspólnej zabawy, a parkiet wypełnił się po brzegi tańczącymi parami.

Kulminacyjnym momentem wieczoru był występ gwiazdy – Markusa P., który zgromadził tłumy pod sceną. Po jego koncercie zabawa z DJ-em trwała do późnych godzin nocnych.

Muzyczna uczta w Glinie: Potańcówka i premiera płyty Kapeli Gmajów

Miniona sobota obfitowała w niezwykłe muzyczne doznania dla mieszkańców gminy Rzeczyca i okolic. W malowniczej wsi Glina odbyła się tradycyjna potańcówka, która przyciągnęła miłośników muzyki ludowej z całego regionu. Impreza była nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także do świętowania premiery płyty Kapeli Gmajów.

Potańcówka w Glinie to już stały punkt w kalendarzu wydarzeń kulturalnych. Na scenie zaprezentowały się liczne kapele, w tym gospodarze wieczoru – Kapela Gmajów, a także Kapela Bobrowianie, Kapela Grzegorza Tomaszewskiego z Luboczy, Kapela Barbary Branickiej Gromek oraz Kapela Józefa Kowalczyka. Muzykanci porwali publiczność do tańca, przygrywając tradycyjne polskie melodie.

Kulminacyjnym momentem była premiera płyty „Zabawa na dechach w Glinie”. Krążek ten, zawiera 11 utworów, które przenoszą słuchaczy w świat wiejskiej zabawy. Płyta została wydana dzięki wsparciu Koła Gospodyń Wiejskich Energia 60 Plus z Sadykierza, które zdobyło grant w konkursie „Kulturalnie regionalnie” 2024.

Kapela Gmajów to prawdziwa legenda muzyki ludowej w regionie. Zespół powstał w Glinie i od lat zachwyca publiczność swoim autentycznym brzmieniem. Muzycy, grający głównie ze słuchu, pielęgnują tradycyjne melodie, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Ich występy to nie tylko muzyczna uczta, ale także podróż w czasie.

Potańcówka w Glinie to wydarzenie, które pokazuje, jak ważne jest pielęgnowanie tradycji i kultury ludowej. Kapela Gmajów, dzięki swojej pasji i zaangażowaniu, przyczynia się do tego, że muzyka naszych przodków wciąż żyje. Premiera płyty „Zabawa na dechach w Glinie” to z kolei doskonała okazja, aby posłuchać tych pięknych melodii w domowym zaciszu.

Bobrowianie znów zachwycają! Nowa płyta już dostępna

Na rynku muzycznym pojawiła się właśnie długo oczekiwana nowość – druga płyta Kapeli Bobrowianie, pod tytułem „Gdzie muzyka ludowa, tam życie” – „Bobrowianie” ocalają tradycję! Zespół, który od lat z pasją pielęgnuje tradycje muzyczne regionu rawsko-opoczyńskiego, tym razem przygotował dla swoich słuchaczy kolekcję 19 utworów, wśród których znajdą się takie perełki jak „Obiecał mi Feluś”, „Skowroneczek” czy „Wieź mnie koniku wieź”.

Kapela Bobrowianie to nie tylko muzycy, ale przede wszystkim pasjonaci, którzy swoją działalnością udowadniają, że muzyka ludowa jest wciąż żywa i ma swoich wiernych fanów. Dzięki ich zaangażowaniu, dawne melodie i pieśni mają szansę przetrwać i być przekazywane kolejnym pokoleniom.

Co wyróżnia Kapelę Bobrowianie?

Autentyczność: Muzycy odtwarzają tradycyjne melodie bezpośrednio ze słuchu, zachowując ich pierwotny charakter.

Zamiłowanie do tradycji: Kapela od lat dokumentuje i popularyzuje muzykę ludową regionu rawsko-opoczyńskiego.

Barwne występy: Kolorowe stroje i stare instrumenty tworzą niepowtarzalny klimat podczas koncertów.

Gdzie muzyka ludowa, tam życie – to motto, które doskonale oddaje ducha Kapeli Bobrowianie. Dzięki ich działalności, tradycje muzyczne regionu mają szansę przetrwać i być docenione przez szerokie grono odbiorców.

Nowa płyta Kapeli Bobrowianie to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników muzyki ludowej. Gorąco polecamy!

Płyta powstała przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rzeczycy.

Cudowna Kapliczka Świętego Jana Nepomucena w Luboczy.

W czasie I wojny światowej, gdy wieś Lubocz opanowały wojska niemieckie, panował tu strach, głód i niepewność jutra. Ludzie ginęli, a mimo okrucieństw, pozostali odważni i wierni Bogu. Historia ta związana jest z Kapliczką Św. Jana Nepomucena, która znajduję się tuż obok półokrągłego mostu. Niemcom nie podobało się, że ludzie gromadzą się i modlą przy kapliczce. Kazali im wyrzucić figurę świętego, jednak nikt nie uległ ich rozkazom. Wówczas jeden Niemiec zrzucił figurę z ołtarza, a w wyniku uderzenia o posadzkę odłamały się jej ręce. Po pewnym czasie ten sam Niemiec, który dopuścił się zbezczeszczenia kapliczki, powrócił bez obu rąk. Utracił je dokładnie w tych samych miejscach, w których odłamane zostały ręce figury św. Jana Nepomucena. Krzyczał rozwścieczony, że święty jest winien nieszczęścia, które go spotkało. Następnie opuścił Lubocz. Czy ta historia wydarzyła się naprawdę, czy jest tylko legendą? Nie ma już osób, które mogłyby potwierdzić jej prawdziwość. Niemniej jednak, figura św. Jana która znajdowała się w kapliczce przed jej gruntownym remontem, rzeczywiście pozbawiona była rąk. Ta historia skłania do refleksji nad potęgą wiary i jej wpływem na ludzkie życie. Przypomina, że nawet w najtrudniejszych czasach warto trwać przy swoich wartościach i szukać oparcia w modlitwie. Pokazuje również, że zło nigdy nie pozostaje bezkarne, a ci, którzy lekceważą świętość, prędzej czy później ponoszą konsekwencje swoich czynów. Kapliczka Św. Jana Nepomucena w Luboczy, choć naznaczona bolesną historią, wciąż wzrusza i inspiruje. Jest ona nie tylko miejscem pamięci, ale i symbolem nadziei, wiary i triumfu dobra nad złem. Pamiętajmy, że cuda mogą dziać się wszędzie, a wiara czyni nas silniejszymi. Otwórzmy serca na działanie Boga i pozwólmy mu prowadzić nas przez życie.

VII Rzeczycki Bieg Rodzinny połączony z Festynem Rodzinnym – 2024

W niedzielę, 26 maja, w Rzeczycy odbył się VII Rzeczycki Bieg Rodzinny połączony z Festynem Rodzinnym. Impreza, zorganizowana pod patronatem Wójta Gminy Rzeczyca Marka Kaźmierczyka, przyciągnęła tłumy biegaczy i całych rodzin, którzy wspólnie świętowali ten wyjątkowy dzień.

Festiwal rozpoczął się barwnym występem dzieci z grup tanecznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury. Następnie odbyły się biegi, które były podzielone na cztery kategorie wiekowe:

Bieg A (250 m) – dla przedszkolaków i opiekuna

Bieg B (500 m) – dla uczniów klas I-III i opiekuna Bieg C (700 m) – dla uczniów klas IV-VI Bieg D (2200 m) – dla wszystkich chętnych (OPEN)

Każdy uczestnik biegu po jego zakończeniu brał udział w loterii, w której można było wygrać wiele cennych nagród, m.in. rower, hulajnogę elektryczną, spływy kajakowe dla całej rodziny czy grill elektryczny. Dodatkowo, każdy biegacz otrzymał pamiątkowy medal.

Oprócz samych biegów, na uczestników czekało wiele atrakcji. Pokaz policyjny z udziałem koni i motocykli, żywa maskotka i bezpłatny pomiar ciała u pana Sebastiana Kulińskiego to tylko niektóre z nich. Uczniowie przygotowali również pokaz tańca integracyjnego „Belgijka”.

Kulminacją imprezy było wręczenie pucharów zwycięzcom biegów w poszczególnych kategoriach. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców:

Bieg A: Dziewczęta: Julita Augustyniak (0,53) Alicja Badowska (0,58) Weronika Skorupińska (1,01) Chłopcy: Stanisław Anteczek (0,44) Jan Smuła (0,48) Mikołaj Libera (0,51) Bieg B: Dziewczęta: Alicja Karwat (1,40) Maria Wolska (1,45) Hanna Anteczek (1,49) Chłopcy: Aleksander Warchoń (1,34) Nikodem Smuła (1,37) Filip Mrowiński (1,38) Bieg C: Dziewczęta: Jagoda Rydz (3,59) Lena Boguszewska (4,03) Wiktoria Kępa (4,05) Chłopcy: Jakub Kobacki (3,18) Kacper Osiński (3,19) Igor Szewczyk (3,26) Bieg D: Kobiety: Maja Miazga (11,14) Aleksandra Chmielewska (11,29) Anna Kacprzyk (11,44) Mężczyźni: Mikołaj Małojec (8,49) Andrzej Socha (8,55) Jakub Chudy (9,16)

VII Rzeczycki Bieg Rodzinny połączony z Festynem Rodzinnym okazał się ogromnym sukcesem. Impreza dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele radości i pozytywnych emocji. Była to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję Rzeczyckiego Biegu Rodzinnego, która odbędzie się w przyszłym roku!

Spotkanie z Mistrzynią Tradycji: Panią Genowefą Kosiacką-Bąk

W niedzielne popołudnie miałem przyjemność odwiedzić Panią Genowefę Kosiacką-Bąk, wszechstronnie utalentowaną twórczynię ludową, której pasja do sztuki przejawia się w wielu dziedzinach. Spotkanie to było nie tylko fascynującą podróżą do świata tradycji i folkloru, ale również okazją do poznania bliżej niezwykłej osoby, pielęgnującej bogactwo polskiej kultury ludowej.

Podczas wizyty miałem zaszczyt nagrać dwa utwory z dawnych lat w wykonaniu Pani Genowefy: „Don Bazylia” i „Pijana Piosenka”. Nagrania te, dostępne są w linku poniżej, stanowią cenną pamiątkę tego spotkania i dają nam możliwość obcowania z autentycznym folklorem w jego najczystszej postaci:

Pani Genowefa, urodzona 30 grudnia 1941 roku, od najmłodszych lat rozwijała swoje artystyczne talenty. Już jako dziecko tworzyła piękne wycinanki, hafty, kwiaty z bibuły i tradycyjne kraszanki. Szczególnie bliska jej sercu jest muzyka ludowa, z którą związana jest od lat 60. XX wieku. Wtedy to dołączyła do zespołu ludowego w Rzeczycy, a następnie śpiewała i tańczyła w Kapeli Stacha Skiby oraz Kapeli Gmajów. Jej talent wokalny został doceniony wyróżnieniem w konkursie ludowym w Łodzi.

Oprócz muzyki, Pani Genowefa jest również autorką pięciu tomików wierszy, z których dwa łączą poezję z opowieściami o życiu na wsi. Tomiki te to: „Wiersze zza płota” (2013), „Sercem pisane” (2016), „Ze wspomnień Dziadka i Babci” (2018), „Cztery pory roku na wsi” (2020) i „Życie pisane wierszem” (2022). Wiersze artystki poruszają szeroką tematykę, od refleksji osobistych po opisy polskiej wsi.

Warto również wspomnieć o współudziale Pani Genowefy w tworzeniu „Śpiewnika Ziemi Rawskiej”, zbioru pieśni ludowych z regionu Rawskiego.

Spotkanie z Panią Genowefą Kosiacką-Bąk to niezapomniane przeżycie, które napełniło mnie ogromnym szacunkiem dla jej talentu, pasji i oddania tradycji. Jej twórczość stanowi cenną część polskiej kultury ludowej i jest inspiracją dla wszystkich, którzy kochają folklor i cenią autentyzm.

W trakcie spotkania Pani Genowefa zdradziła, że wkrótce ukaże się jej kolejna książka. Z niecierpliwością czekamy na nowe dzieło tej niezwykłej artystki!

Dzień Kobiet – Wybory na wesoło w Rzeczycy!

Już po raz trzynasty w Gminie Rzeczyca odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Tegoroczne spotkanie miało wyjątkowy charakter, ponieważ grupa BOYS FROM RZECZYCA przygotowała program pod hasłem „Wybory”.

W humorystycznym show kandydaci na Wójta Gminy Rzeczyca rywalizowali w różnych konkurencjach. Musieli m.in. wykazać się umiejętnością gotowania, radzenia sobie w trudnych sytuacjach (np. przepychanie rury) oraz wieloma innymi talentami. Występy kandydatów wzbudziły wiele śmiechu i oklasków wśród publiczności.

Wójt Gminy Rzeczyca pan Marek Kaźmierczyk złożył wszystkim Paniom życzenia z okazji Dnia Kobiet, a następnie wspólnie odśpiewano „Sto lat” i wręczono wszystkim Paniom kwiaty. Na zakończenie uroczystości Panie zostały zaproszone na słodki poczęstunek przy lampce szampana.

Dzień Kobiet w Rzeczycy to już wieloletnia tradycja, która co roku integruje mieszkanki gminy i zapewnia im doskonałą zabawę. Tegoroczna edycja z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestniczek.

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze 2024

Wójt Gminy Rzeczyca informuje, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 2024 r. można składać w terminie od 1 lutego 2024 r. do 29 lutego 2024 r.

Do wniosku o zwrot podatku dołącza się: – faktury VAT albo ich kopie, stanowiące dowód zakupu oleju napędowego za okres od 1 sierpnia 2023 r. do 31 stycznia 2024 r. Jeżeli rolnik ubiega się o zwrot podatku akcyzowego w odniesieniu do do bydła i świń, należy również dołączyć: – dokument wydany przez kierownika biura powiatowego ARiMR zawierający informację o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych (DJP) bydła /świń/owiec/kóz, będącego w posiadaniu producenta rolnego, w odniesieniu do każdej siedziby stada, w roku poprzedzającym, w którym został złożony wniosek.

Szczegółowe informacje na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi: https://www.gov.pl/web/ rolnictwo/zwrot-podatku-akcyzowego

Załączniki do pobrania: Zestawienie faktur Wzór wniosku o zwrot podatku akcyzowego 2024 Załącznik do wniosku RODO Akcyza Procedura 2024 r

Podsumowanie VIII Kadencja Samorządu Gminy Rzeczyca – Sukcesy i Wyróżnienia

W sobotę, 10 lutego, mieszkańcy Gminy Rzeczyca zgromadzili się na podsumowaniu wydarzeń z VIII kadencji samorządu, które było jednocześnie okazją do celebracji osiągnięć, podziękowań i uhonorowania wybitnych działaczy. Wydarzenie rozpoczęło się widowiskowym występem Orkiestry Dętej Rzeczyca pod dyrekcją Marcin Zarzyckiego, otwierając drzwi do wieczoru pełnego emocji i wzruszeń.

Po serdecznym powitaniu przez Wójta Gminy Rzeczyca, pana Marka Kaźmierczyka, oraz Przewodniczącego Rady Gminy, pana Leszka Kosiackiego, zaproszeni goście i mieszkańcy zostali delektowani występami dwóch kapel ludowych z regionu. Kapela Gmajów oraz Kapela Bobrowianie, której specjalny repertuar przygotowany został z myślą o wydarzeniu.

Nie zabrakło także momentu szczególnego, kiedy to została wręczona Poduszka, symbol pierwszego noworodka urodzonego w 2024 roku. Tym razem wyróżnienie to przypadło małej Zuzannie, córce Dominki Rosłaniec i Mariusza Wieteskiego, zamieszkujących w miejscowości Glina. Poduszka, ozdobiona przez panią Teresę Gmaj, oraz wyprawka od samego Wójta Gminy, pana Marka Kaźmierczyka, stanowiły wyjątkowy gest.

Następnie przyszedł czas na podsumowanie głównych osiągnięć i działań podejmowanych przez samorząd w ciągu ostatnich pięciu lat. Prezentacje dotyczyły kluczowych obszarów, takich jak inwestycje, edukacja, kultura i sport. Dodatkowo, podczas uroczystości, szczególne wyróżnienia zostały przyznane osobom współpracującym z gminą, które swym zaangażowaniem przyczyniły się do rozwoju gminny Rzeczyca.

Nie zabrakło także występów artystycznych, w tym sekcji wokalnej, zespołu muzycznego Rzeczycka Gitara  i grup tanecznych: Gwiazdeczki, Serduszka oraz TikTaki. Szczególną uwagę przyciągnął spektakl teatralny pt. „Smerfy”, przygotowany przez zespół teatralny Carpe Diem.

Kulminacyjnym momentem wieczoru było ogłoszenie przyznania tytułu honorowego obywatela Gminy Rzeczyca. W uznaniu za trzynastoletnią pracę, która nie tylko zmieniła oblicze gminy, ale również znacząco poprawiła standard życia mieszkańców, wójt pan Marek Kaźmierczyk został uroczyście uhonorowany. Jego zaangażowanie zaowocowało realizacją wielu projektów, w tym budową i modernizacją dróg, sieci kanalizacyjnej, oraz licznych obiektów użyteczności publicznej, łącznie wartych imponującą sumę 103 milionów złotych.

Z perspektywy VIII kadencji Samorządu Gminy Rzeczyca, nie sposób nie docenić znaczenia współpracy i zaangażowania mieszkańców oraz ich przywódców w budowę lepszego jutra. Uroczystość podsumowania wydarzeń stanowiła nie tylko moment refleksji nad osiągniętymi sukcesami, ale również inspirację do dalszego wspólnego rozwoju społeczności lokalnej.

CDN