Relacja Dożynkowa

0
1384

Wczoraj a właściwie dziś w nocy zakończyliśmy obchody najważniejszego święta w naszej gminie. Uczciliśmy nie tylko zbiór plonów, ale też ciężką pracę rolników.  Tegoroczne dożynki inaugurowała uroczysta msza święta. Liturgia wystartowała o godzinie 11:30. Podczas kazania ksiądz Paweł Śmigiel zastępując proboszcza Henryka Linarcika podziękował Bogu za plony i poświęcił kosze dożynkowe.

Dalsza część obchodów przeniosła się na teren Gminnego Ośrodka Kultury w Rzeczycy, gdzie starostowie dożynek tj.: Delfina Leszczyńska-Owczarek z Łęgu oraz Andrzej Jura z Luboczy wręczyli bochen chleba upieczony z tegorocznych plonów gospodarzowi dożynek wójtowi Markowi Kaźmierczykowi, który następnie złożył podziękowania zgromadzonym rolnikom. Gospodarz wręczył też dyplomy dla zasłużonych a także skrzynki z tegorocznymi plonami samorządowcom, którzy przysłużyli się naszej gminie. Nad przebiegiem obchodów cały czas czuwał dyrektor GOK-u Paweł Rydz wraz ze swoim współprowadzącym Adamem Pawlakiem.

Około 15:00 zakończyła się cześć oficjalna, a swoją grą czas umilały nam miejscowe kapele ludowe kultywujące przywiązanie do tradycji i lokalnego folkloru. Usłyszeliśmy m. in.: Rzeczycką Orkiestrę Dętą, Kapele Chabrów wraz z zespołem Luboczanki, Kapele Gmajów oraz Kapele z Luboczy Grzegorza Tomaszewskiego oraz Rzeczycką Gitarę. Od 16:00 do 18:00 prowadzono też bloki animacyjne dla najmłodszych. W między czasie „Wcięci Przypadkiem” pokazali klasę w swoim popisowym skeczu. Posypały się brawa!!! Nie brakowało też dobrej oprawy muzycznej, w tym roku gmina skorzystała z usług profesjonalnego DJ, który bawił się z nami do samego końca!

Zatem nawet dzieci wiedzą, że obietnic trzeba dotrzymywać. Miały być muzyczne fajerwerki? I były!!! Każdy, kto był na miejscu wie, że scena miejscowego GOK-u płonęła!  Swoją obecnością zaszczyciły nas takie gwiazdy jak zespół „TEX” oraz gwiazda światowego formatu Mario Bischin. Jeśli chodzi o grupę „TEX” to nie zabrakło ich szlagierowych utworów tj.: „Afera”, „Biała” czy „Show”. Z kolei nasz rumuński wokalista Mario Bischin przyprawił tego wieczoru o szybsze bicie serca nie jedną fankę. Oczarował nas swoim głosem w takich utworach jak m.in.: I.D. Lover, Macarena , Ty i ja, Leija, Bilet do gwiazd itd.

Zatem żałuj, jeśli cię z nami nie było! Impreza była na najwyższym poziomie!!!

Katarzyna Kotela

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!