Rzeczyckie Dożynki 2023 – zapowiada się super zabawa

0
914

Serdecznie zapraszamy na Rzeczyckie Dożynki, które odbędą się 27.08.2023 roku. Rozpoczęcie uroczystości planowane jest o godzinie 12.00 Mszą świetą polową na terenie Gminnego Ośrodka Kultury.

Tegorocznymi Starostami Dożynek będą Dominika Tkaczyk, mieszkanka wsi Bobrowiec, mężatka i mama dwójki dzieci, absolwentka wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego oraz Arkadiusz Mejer, Sołtys wsi Gustawów od 13 lat, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach.

W części artystycznej zaprezentują się: Rzeczycki Chór Parafialny, Orkiestra Dęta Rzeczyca, Kapela Gmajów, Kapela z Luboczy Grzegorza Tomaszewskiego, Kapela Bobrowianie, Rzeczycka Gitara oraz Sekcja Wokalna GOK. Na scenie wystąpi również Kabaret Wcięci Przypadkiem. Dla najmłodszych uczestników przygotowany zostanie blok zabaw i animacji. Wieczorem rozpoczniemy zabawę taneczną którą poprowadzi zespół Czaders z Opoczna. Gwiazdą wieczoru będzie Kapela Ciupaga.

Kapela Ciupaga to zespół przyjaciół, których łączy miłość do muzyki góralskiej. Ich repertuar to zarówno utwory ludowe z okolic Łącka i Sądecczyzny, jak i żywiołowe melodie folkowe inspirowane klimatami bałkańskimi, węgierskimi, słowackimi i rumuńskimi. Zespół zagra również swoje autorskie piosenki. Charakterystycznym elementem ich występów jest radość i pasja, która przenosi się na publiczność.

W koncercie towarzyszyć będzie bogate instrumentarium, w tym skrzypce, akordeon, kontrabas, cymbały, altówka węgierska, cajon oraz przeszkadzajki. Kapela Ciupaga wielokrotnie występowała na scenach krajowych i zagranicznych, zdobywając uznanie publiczności. Dotychczas koncertowali w Słowacji, Czechach, Holandii, Anglii, Austrii, Gruzji i Armenii. Posiadają trzy płyty oraz zagrały blisko 300 koncertów.

Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki i klimatu wiejskich dożynek na niezapomnianą imprezę. Przyjdźcie 27.08.2023 i bawcie się razem z nami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!